Разделы |
|
||
Сортировать товары
|
Результаты проверок по водеРезультати перевірок проведених Держспоживстандартом України Держспоживстандарт України бере активну участь у заходах з покращання якості води
28.07.2008 Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) бере активну участь у заходах з покращання ситуації щодо виготовлення та реалізації води питної фасованої, вод мінеральних та води питної, яка подається через централізоване водопостачання. Про це заявила Голова Держспоживстандарту Лариса ЛОСЮК на засіданні Колегії Держспоживстандарту 25 липня ц.р.
За її словами, на сьогодні затверджено державний стандарт (ДСТУ) 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання», який набуває чинності з 1 січня 2009 року. Крім того, розроблено проект ДСТУ «Вода питна фасована. Загальні технічні умови», який перебуває на погодженні в Міністерстві охорони здоров'я України.
Також 2008 року буде розроблено проект ДСТУ «Питна вода. Вимоги та контроль за якістю»; проект ДСТУ «Питна вода підвищеної якості. Вимоги та контроль за якістю».
Для забезпечення українського споживача якісною та безпечною питною водою Держспоживстандарт включив до Робочої програми розроблення технічних регламентів на 2008 рік щодо води питної та природних мінеральних вод.
На сьогодні завершено розробку технічного регламенту щодо води питної та надіслано на погодження до відповідних центральних органів виконавчої влади (Мінекономіки, Мінфін, МОЗ, Мінжитлокомунгосп, Держкомпідприємництва).
Протягом першого півріччя 2008 року територіальні органи з державного нагляду перевірили 111 підприємств, які займаються видобуванням та постачанням питної води населенню через мережу центрального водопостачання. В цілому порушення стандартів, норм і правил виявлено на 74 підприємствах (66 % перевірених підприємств). Зокрема, вимоги ГОСТ 2874-82 «Вода питьевая. Гигиенические требования» були порушені на 33 підприємствах (30 %). Обсяги перевіреної продукції загалом складали понад 796 м куб. питної води, кількість продукції, що не відповідала чинній в Україні нормативній документації за показниками якості - 46,7 м куб. (5,9 %).
Також на 4-х із перевірених підприємствах (3,6 %) були перевищені нормативи стандарту за мікробіологічними показниками; на 14-ти підприємствах (13 %) порушені вимоги стандарту за органолептичними показниками; на 34-х (30 %) - за фізико-хімічними показниками; відсутність спеціальної обробки води встановлено на 16-ти підприємствах (14 %).
За результатами перевірок за перше півріччя 2008 року підприємствам видано приписи про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил; заборонено реалізацію десяти партій питної води загальною вартістю 18,1 тис. грн.; видано 23 приписи про заборону реалізації всієї продукції; накладено 54 штрафи на підприємства-порушники за реалізацію питної води, яка не відповідала вимогам ГОСТ 2874, на загальну суму 95,678 тис. грн. Від початку 2008 року територіальні органи з держнагляду перевірили якість води мінеральної фасованої та питної фасованої на 166 підприємствах, які займаються її виробництвом, зберіганням та оптовою торгівлею.
Під час перевірок встановлено, що 73 підприємства (44 %) порушували вимоги нормативних документів. Це призвело до значного відсотка випуску та реалізації неякісної продукції. Було проінспектовано близько 201 тис. декалітрів (дал) продукції на загальну суму близько 3 млн.грн. Продукція, що не відповідала вимогам нормативних документів, становила понад 43 тис. дал (21 %).
При перевірці роздрібної торговельної мережі води мінеральної та питної фасованої було проінспектовано 1002,7 тис. л води, з них забраковано та знято з реалізації 34 % від перевіреної кількості. Основними недоліками, за якими бракувалась та знімалась з реалізації продукція, були: відсутність документів на підтвердження якості й безпеки продукції; реалізація товарів із простроченим строком придатності; невідповідність вимогам нормативних документів.
За виявлені порушення на винних осіб та суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі накладено адміністративні та адміністративно-господарські санкції на загальну суму близько 443 тис. грн. Результати проведених перевірок засвідчили, що лише 24 % продукції було вироблено у відповідності з державними стандартами, а основна кількість вироблялась за технічними умовами. Встановлено факти, коли вимоги до продукції, передбачені у технічних умовах, були гіршими, ніж це передбачають державні стандарти, що є порушенням чинного законодавства. Наявні випадки реалізації питної води імпортного виробництва та відомих марок, маркування, якість та безпека яких не відповідають вимогам законодавства України (не зазначені назва та адреса імпортера, інформація про продукт надана не державною мовою тощо).
Споживачам пропонується продукція з маркуванням, де в складі продукту не вказано всіх складників, дати виготовлення та терміну використання, не зазначено ступеня газованості, вмісту вуглекислого газу, рівня мінералізації та номера партії.
Для довідки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 80 % всіх хвороб пов'язано з незадовільною якістю питної води та порушенням санітарно-гігієнічних та екологічних норм водозабезпечення. Проблема питного водопостачання в Україні, як і в інших країнах світу, тісно пов'язана з господарськими, водогосподарськими та екологічними проблемами. Тому споживачі дедалі більше надають перевагу споживанню фасованої води.
2007 року українці випили загалом майже 1 млрд. 900 млн. л фасованої води на суму понад 3 млрд. грн. Якщо у 2006 році її споживання на душу населення становило 31,4 л, то у 2007 цей показник сягнув 40,7 л. У 2008 році очікується зростання її споживання, приблизно, до 49 л (у Чехії споживання фасованої води на душу населення становить 85 л, а в Німеччині, Франції та Італії перевищує 160 л). |
||
|
|||
© AQUAS, 2010-2021 |
Фильтры для воды. Харьков. |